Pewnie nie jeden kandydat na kierowcę zastanawia się jak łatwo i bez stresu zdać egzamin praktyczny na prawo jazdy. Otóż najlepszą metodą okazuje się być nauka na błędach naszych poprzedników. Tak więc w tym miejscu zebraliśmy dla was kilka podstawowych porad, które każdy kandydat przystępujący do egzaminu powinien przyswoić i przestrzegać.

  1. Bądź czujny – jeżeli zbliżasz się do sygnalizacji świetlnej to delikatnie zwolnij, patrz na światło i nigdy nie przejeżdżaj na żółtym świetle. Pamiętaj aby zwracać szczególną uwagę na pasy, masz obowiązek przepuścić pieszego znajdującego się przy pasach.
  2. Wyjazd z drogi podporządkowanej – dojedź do skrzyżowanie, przepuść samochody poruszające się po głównej drodze i ruszaj. Egzaminator to nie instruktor, nie zachęci cię do ruszenia, to Ty sam musisz zdecydować kiedy nie wymusisz pierwszeństwa.
  3. Osiedla – zwracaj uwagę na znaki i zawsze pamiętaj że na drogach osiedlowych widnieją znaki strefy zamieszkania. Masz obowiązek przestrzegać prędkości 20 km/h i przepuszczać pieszych. W tym rejonie ocenia się przede wszystkim znajomość pojęcia dynamiki jazdy i znajomości przepisów.
  4. Sygnalizacja świetlna na rondzie – zwracaj szczególną uwagę na miejsce, w którym musisz zatrzymać samochód wjeżdżając czy wyjeżdżając z ronda jeżeli pojawia się na nim sygnalizacja świetlna. Kursanci bardzo często nie dostrzegają miejsca zatrzymania i są momentalnie oblewani.
  5. Plac – pamiętaj, że to na placu egzaminator wyrabia sobie pierwsze zdanie na temat twoich umiejętności i wiedzy. Podczas cofania na placu musisz pamiętać aby spojrzeć w tylną szybę, jest to wymagane do zaliczenia tego etapu a kursanci często o tym nawet nie wiedzą.

Oto kilka pomocnych rad, które pomogą wam dobrze przygotować się do jazdy z egzaminatorem i zaliczyć ten ważny egzamin. Powodzenia!